Sierpień w 2022 roku jest dość spokojny na rynku gamingowym. Można powiedzieć, że jest to cisza przed nachodzącą burzą. Mimo to pojawi się kilka interesujących tytułów, które mogą uprzyjemnić oczekiwania na wielkie tytuły.

Two Point Campus (9 sierpnia)

Każdy, kto marzył o prowadzeniu własnego uniwersytetu, teraz będzie miał do tego okazję. Two Point Campus jest kontynuacją popularnej gry z 2018 roku.

Pierwszym krokiem gracza jest stworzenie uniwersytetu i ustawienie najważniejszych budynków, które są potrzebne dla przebywających na kampusie studentów. Trzeba pamiętać nie tylko o salach wykładowych czy bibliotece, ale również o ich wystroju i części rozrywkowo-mieszkalnej.

Następnie przychodzi pora na porzucenie swoich boskich zdolności, aby wcielić się w zarządcę placówki. Tutaj sprawy powoli zaczynają się komplikować. Obowiązkiem zarządcy jest dbanie o wykształcenie studentów, ale również zapewnienie im wygody i zadowolenia, a także przyciąganie nowej młodzieży. Istotny przy tym jest aspekt finansowy, ponieważ jak wiadomo, nie ma nic za darmo.

Gra pozostawia szerokie pole do wykazania się kreatywnością. Budynki uniwersyteckie można ozdabiać na niezliczone sposoby. W Two Point Campus nie brakuje elementów science fiction (a nawet odrobinę fantasy). Można również spodziewać się ogromnej dawki humoru. Całość utrzymana jest w przyjemnej kreskówkowej stylistyce.

Marvel’s Spider-Man (12 sierpnia)

Zupełnie nowa historia, której fabuła nie jest ściśle związana z wydarzeniami przedstawionymi w uniwersum Marvela. Gra duży nacisk kładzie na kwestie filozoficzne i wewnętrzne problemy głównego bohatera, który musi znaleźć sposób na pogodzenie swojego normalnego życia z byciem superbohaterem. Każda decyzja niesie ze sobą konsekwencje i ostatecznie wpływa na rozwój fabuły oraz zakończenie gry.

Marvel’s Spider-Man do dyspozycji gracza zostaje oddany ogromny, otwarty świat, który można swobodnie eksplorować. Nie ma w nim również miejsc niedostępnych czy nieosiągalnych. Wirtualny Nowy Jork obfituje w wiele interesujących rzeczy do odnalezienia, a niektóre z nich ukryte są w naprawdę zaskakujących miejscach. Jest to znakomita zachęta do zaglądania w każdy zakątek miasta.

 

Saints Row (23 sierpnia)

Gracz przenosi się do Stanów Zjednoczonych i wciela się w głównego bohatera, który dowodzi niewielkiemu gangowi aspirujących przestępców. Ich celem jest zyskanie sławy w kryminalnym półświatku oraz oczywiście wzbogacenie się.

Fikcyjne miasteczko utrzymane jest w klimatach Dzikiego Zachodu, choć nie brakuje w nim futurystycznych rozwiązań (głównie broni). Gra polega na wykonywaniu kolejnych zadań i wspinaniu się w przestępczej hierarchii. Każdy z członków gangu posiada inne specjalizacje, a kluczem do sukcesu jest właściwe zarządzanie nimi. Akcja obserwowana jest zza pleców bohatera.

Interesującym rozwiązaniem, które wzbogaca rozgrywkę, jest podzielenie lokacji na dziewięć różnorodnych dystryktów. Można w nich zaobserwować zmiany dotyczące architektury, wyglądu, przeznaczenia, a także klimatu.

Soul Hackers 2 (26 sierpnia)

Ciekawie zrobiona gra jRPG z turowym systemem walki. Gracz kieruje dwiema cybernetycznymi agentkami, które zostały zesłane na Ziemię, aby uchronić ją przed nadchodzącą katastrofą. W tym celu muszą odnaleźć dwoje dość wyjątkowych ludzi. Podobno Arrow oraz Milady potrafią przyzywać i kontrolować demony… i tylko oni są w stanie ocalić świat.

Podczas gry istotne jest rozwijanie bohaterów oraz poszukiwanie coraz lepszego ekwipunku. Soul Hackers 2 charakteryzuje się turowym systemem walki, podczas którego istotne jest określenie słabych punktów przeciwnika i dobranie właściwej taktyki oraz umiejętności.

Interesujący jest system demonów. Gracz może je przywoływać w trakcie walki, ale również zawierać z nimi pakty, rozwijać je, a nawet łączyć, aby uzyskać ich znacznie potężniejsze formy. Dodatkowo w każdym mieście ukryta jest znacznych rozmiarów lokacja, gdzie demony mogą się zmaterializować. Jeśli dobrze się szuka, to znajdzie się w nich również wiele cennych informacji.

Destroy All Humans! 2: Reprobed

Pełna humoru gra akcji, w której gracz wciela się w niewielkiego kosmitę o imieniu Crypto-138. Mały podróżnik ląduje w Ameryce w latach 60. XX wieku, kiedy miała miejsce rewolucja społeczna. Zadaniem gracza jest mordowanie i porywanie mieszkańców Ziemi. Ze względu na wszędobylskich hipisów, można spodziewać się również nieco psychodelicznych wrażeń.

Jak na kosmitę przystało, Crypto-138 dysponuje interesującym wyposażeniem i umiejętnościami. Do eksterminacji ludności może wykorzystywać telekinezę, broń plazmową, a nawet swój latający spodek. Możliwości jest naprawdę wiele.

Trzecioosobowa przygodowa gra akcji oferuje piękną, kolorową grafikę oraz interesujące rozwiązania mechaniczne. Chociaż już sama zabawa singleplayer jest doskonała, to tytuł oferuje również możliwość zabawy trybie kooperacji dla dwóch graczy.

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x